Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Ekskluzive/ Feijao kalon vizitat mjekësore, detajet e marrëveshjes me Soligorsk

Vitor Feijao transferohet në Bjellorusi te Shakhtyor Soligorsk. Sulmuesi brazilian spikati te Kukësi në sezonin e tij debutues në Europë dhe kampionët e Bjellorusisë nxituan ta bënin pjesë të tyre.

Supersport mëson se Feijao kalon te Shakhtyor Soligorsk në huazim me të drejtë blerje, ndërkohë që në arkat e Kukësit kanë shkuar për momentin 50 mijë euro.

Verilindorët shpresojnë që braziliani të shkëlqejë me bjellorusët dhe më pas të shitet përfundimisht, çka do të bënte që të ardhura të tjerë të rëndësishme të përfitoheshin prej tij.

Sulmuesi anësor tashmë ndodhet në Bjellorusi dhe ka kaluar vizitat mjekësore, ndërkohë që ka mbetur vetëm firma dhe njoftimi zyrtar i klubit të ri.

Feijao te Kukësi sezonin e shkuar u aktivizua në 32 ndeshje, 29 prej tyre si titullar. Ai ishte një nga pikat e forta të verilindorëve, duke shënuar 6 gola e duke dhënë 4 asiste.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...