Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Ekskluzive/ Kukësi nis nga puna, rinovon qendërmbrojtësi dardan

Kukësi e ka marrë me qetësi punën për sezonin e ri, teksa deri më sot nuk ka bërë ende asnjë lëvizje përforcuese. Supersport mëson nga burime pranë klubit se është arritur akordi për rinovimin e kontratës me Altin Bytyçin.

Mbrojtësi nga Theranda do të nënshkruajë dhe për një vit tjetër. Me Kukësin që beson tek cilësitë e shtatlartit dhe i ka ofruar një kontratë të re.

Bytyçi është një lojtar i akademisë së Kukësit. Në tri vitet e fundit ka luajtur 89 ndeshje mes Kupës dhe kampionatit, duke shënuar dhe 2 gola.

Lexo edhe: 

Lojtari dardan, i cili mund të luajë në qendër dhe krahun e djathtë të prapavijës, do të ketë dhe një klauzolë në marrëveshjen e re.

Në rast se në drejtim të tij deri në fundin e kësaj merkatoje do të vijë një ofertë nga jashtë vendit, ai do të lihet i lirë. Në këmbim të taksës së formimit.

Verilindorët nuk kaluan një sezon të lehtë, teksa e siguruan qëndrimin në elitë vetëm në ndeshjen e fundit të kampionatit. Tashmë do të synojnë që të krijojnë një ekip që të pretendojë në sezonin e ardhshëm.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...