Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Ekskluzive/ Merr fund epoka Jorge Mendes-Ronaldo

Cristiano Ronaldo dhe Jorge Mendes i kanë dhënë fund “epokës” së tyre prej rreth dy dekadash, duke mbyllur njëherë e mirë bashkëpunimin.

Burime për “SuperSport” bëjnë me dije se ylli i Portugalisë dhe super agjenti kanë pasur përplasje që para Botërorit Katar 2022 dhe diçka e tillë ka çuar në “divorcin” mes tyre.

Mendohet se shkak i përplasjes është bërë intervista që sulmuesi ka dhënë për Manchester United dhe mënyra se si CR7 është sjellë me klubin e “Djajve të Kuq”.

Një mik i ngushtë i Mendes ka zbuluar për “SuperSport”, pasi zyrtarisht asnjë prej palëve nuk e ka pranuar ndarjen, se agjenti, që po ashtu ka qenë mik i ngushtë i Ronaldos deri para nisjes së problemeve mes tyre, është shumë i mërzitur që kjo marrëdhënie ka përfunduar.

Super agjenti 56-vjeçar ka përfaqësuar Ronaldon që kur u largua nga Sportingu i Lisbonës për t’iu bashkuar Manchester United në vitin 2003 dhe duhet theksuar se ka qenë shumë i rëndësishëm në rrugëtimin e CR7-ës.

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...