Kategoria Superiore

Ekskluzive/ Tirana gjen pasuesin e Dedes, pritet zyrtarizimi i Orges Shehit

Kur ka kaluar pak më tepër se 24 orë nga largimi i çuditshëm i Nevil Dedes nga pankina e Tiranës, klubi bardheblu duket se ka vendosur për pasardhësin e tij, që do të jetë ish portieri i mirënjohur Orges Shehi.

Burime për Supersport konfirmojnë se mes palëve është arritur marrëveshje mbi të gjithë detajet dhe se tani pritet që nga klubi i Tiranës të bëhet edhe prezantimi zyrtar i 43-vjeçarit durrsak.

Shehi ka një karrierë për t’u admiruar në mbrojtje të katërkëndëshit të portës, pasi ka veshur fanellën e skuadrave si Teuta, Vllaznia, Partizani, Besa, Skënderbeu, por edhe të Kombëtares Shqiptare

Sa i përket karrierës si trajner, Shehi debutoi në pankinën e Skënderbeut në 2018-2019, ndërsa vitin e kaluar drejtoi për disa muaj edhe klubin e Kukësit, me të cilin arriti të shkonte në vendin e dytë dhe në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë.

Marrëdhëniet e Orges Shehit me Drejtorin Sportiv të Tiranës, Tefik Osmani mund të kenë ndikuar në këtë zgjedhje, duke qenë se të dy kanë luajtur në Skënderbeun e viteve të arta, duke garuar edhe në grupet e Europa Leagues.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency