Kosova

Ekskluzive/ Zbulohet lista e Kosovës për dy ndeshjet e radhës, Challandes grumbullon edhe…

Trajneri Bernar Challandes ka hequr dilemat e fundit për të kompletuar listën e Kosovës për dy ndeshjet e ardhshme me Maltën dhe Ishujt Faroe. Sport News mëson që trajneri zviceran ka bërë tre ndryshime në emra, ndryshe nga grumbullimi i shtatorit.

Mbrojtësi Ardin Dallku, mesfushori Valon Berisha dhe sulmuesi Lirim Kastrati zëvendësojnë Kastriot Dermakun, Bersant Celinën dhe Jetmir Krasniqin. Dilemën e fundit, Challandes e ka pasur me mbrojtësin Ardin Dallku, por pas angazhimit me Voskla Poltavan në Ligën e Evropës, 67-vjeçari ka vendosur ta rikthejë te Kosova, vëllanë e vogël të Armend Dallkut.

Për herë të parë në karrierë është ftuar sulmuesi Lirim Kastrati. 19-vjeçari me Lokomotivën e Zagrebit ka shënuar 6 gola në Kroaci, duke ndarë vendin e parë në listën e golshënuesve me serbin Komnen Andrić. Kastrati do të sjellë të Kosova një tip tjetër të sulmuesit që me të vërtet i është dashur dardanëve, ndryshe nga Atdhe Nuhiu e Vedat Muriqi që kanë stil pothuajse të njëjtë.

Sipas burimeve të Sport News kjo është lista e plotë e 24 futbollistëve të ftuar nga Challandes te Kosova, listë të cilën pritet ta zyrtarizojë të premten pasdite.

Portierë:
Samir Ujkani – Caykur Rizespor
Faton Maloku – FK Kukësi
Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtës:
Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb
Fidan Aliti – KS Skënderbeu
Mergim Vojvoda – Royal Excel Mouscron
Ardin Dallku – FC Vorskla Poltava
Leart Paqarada – SV Sandhausen
Benjamin Kololli – FC Zurich
Arbenit Xhemajli – FC Neuchatel Xamax

Mesfushorë:
Valon Berisha – Lazio
Hekuran Kryeziu – FC Zurich
Herolind Shala – IK Start
Idriz Voca – FC Luzern
Besar Halimi – Brøndby
Bernard Berisha – Akhmat FC
Arbër Zeneli – SC Heerenveen
Milot Rashica – SV Werder Bremen
Edon Zhegrova – K.R.C. Genk
Donis Avdijaj – FC Willem II

Sulmues:
Elbasan Rashani – Odds BK
Vedat Muriqi – Caykur Rizespor
Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Wednesday
Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency