Kategoria e Parë

Ish-i i Apolonisë dhe Flamurtarit e mbyll me futbollin e luajtur në moshën 26-vjeçare

Denis Duda e mbyll me futbollin e luajtur dhe “var këpucët në gozhdë”.

26-vjeçari që sezonin e kaluar nuk luajti për shkak të një dëmtimi, ishte pjesë e klubit fierak prej sezonit 2017-2018, ndërsa në edicionin 2020-2021 ishte pjesë e elitës sëbashku me Apoloninë.

Ndërkohë, Duda më parë në elitën e futbollit shqiptar ka luajtur edhe me Flamurtarin në sezonin 2014-2015.

” Kam pasur një dëmtim ne gju sezonin që siguruam rikthimin në elitë. Operimi ishte i domosdoshëm dhe ishte një sakrificë e vërtet. Në sezonin 2020-2021 luajta shumë pak në Superiore, por problemi në gju nuk u zhduk dhe më duhej të operohesha përsëri, aq sa aiproblem u bë kronik. Tani është momenti t’i përkushtohem familjes time” tha Duda për SuperSport.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency