Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Eksod” portierësh te Franca, pas Lloris, largohet edhe zëvendësuesi i tij

Pas dështimit në finalen e Kupës së Botës Katar 2022, Franca nis ndryshimet dhe revolucioni duket se ka filluar nga porta. Kështu i pari që vendosi të tërhiqej ishte kapiteni dhe portieri titullar, Hugo Lloris, i cili deklaroi pak ditë më parë se kishte ardhur moment të hapte rrugë.

Megjithatë Lloris nuk është i vetmi që tërhiqet, pasi lamtumirën “gjelave” ua ka dhënë edhe portieri tjetër Steve Mandanda, i cili në moshën 37-vjeçare vendosi të tërhiqet nga angazhimi me përfaqësuesen franceze.

Ky i fundit vesh fanellën e përfaqësueses franceze që prej 2008-ës dhe në 2018-ën ishte pjesë e skuadrës që u shpall Kampion Bote në Rusi, por tani ka vendosur t’i hapë udhë Mike Maignan.

Portieri i Milanit nuk ishte në Katar për shkak dëmtimi, megjithatë për atë që ka treguar në 2-3 sezonet e fundit, duket se do të jetë njeriu që do të mbrojë portën e “gjelave” në të ardhmen.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...