Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Rooney shpjegon arsyet e largimit nga Derby County: Klubit i duhet një trajner i ri

Pasi mbylli aventurën me Derby County, Wayne Rooney është ndalur të flasë për eksperiencën e tij të parë si trajner. Golashënuesi më i mirë në historinë e përfaqësues angleze, u largua pas 18 muajsh nga drejtimi i Derby County, skuadër me të cilën mbylli edhe karrierën si futbollist në vitin 2021.

Unë mendoj se klubit (Derby County), tani i duhet një trajner i ri. Duhet dikush me energji të reja dhe të freskëta, e mbi të gjitha të mos ndikohet nga ngjarjet që kanë ndodhur gjatë këtyre 18 muajve të fundit. Jam shumë i lumtur që isha pjesë e këtij klubi“-deklaroi Rooney.

Derby County zbriti në League One (kategoria e tretë e futbollit në Angli), pasi sezonin 2021-2022 e mbylli në vendin e 23-të me 34 pikë dhe tashmë misioni në sezonin e ri, që nis në fundin e korrikut do të jetë rikthimi i menjëhershëm në Championship.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...