Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Ekuadori në ankth për pjesëmarrjen në Botëror, çështja Castillos apelohet në CAS

Ekuadori siguroi të drejtën për të garuar në Kupën e Botës Katar 2022, megjithatë deri më 10 nëntor do të duhet të rrijë gjithë ankth, pasi mund të përjashtohet, për t’u zëvendësuar nga një tjetër vend amerikano-latin.

Gjithçka lidhet me aktivizimin e kolumbianit Castillo, i cili ka ndryshuar datën e lindjes dhe nuk mund të përfaqësonte Ekuadorin, ndaj Kili e Peruja kanë apeluar vendimin për të lënë në Katar 2022 Ekuadorin.

Të dy federatat amerikano-latine kanë kërkuar nga CAS-i që të shprehet me një vendim final brenda datës 10 nëntor, pra 10 ditë para startit të Kupës së Botës dhe deri atëherë Ekuadori do të duhet të presë në ankth.

Nëse aktivizimi i Castillos cilësohet i parregullt, atëherë Ekuadorit i hiqen pikët vendin e katërt e merr Kili, që është edhe përfaqësuesja me më shumë shanse për të shkuar në Botëror.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...