Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ekuban shënon dhe mahnit tifozët e Leeds

Ndeshja e parë dhe goli i parë në Angli. Debutim ëndrrash për Caleb Ekuban, i larguar gjatë verës nga Partizanit, për të mbrojtur ngjyrat e Leeds United në Championship.

Sulmuesi nga Gana luajti ndeshjen e parë në stadiumin “Elland Road”, në sfidën e Kupës së Anglisë, ku Leeds fitoi 4-1 përballë Port Vale. Ekuban luajti si titullar, ndërsa në të 83-ën realizoi golin e fundit të skuadrës së tij, i shërbyer në mënyrë të shkëlqyer nga shqiptari i Maqedonisë, Alioski.

Kualiteti i shfaqur nga ish-sulmuesi i kuq, që me paraqitjet e edicionit të kaluar rezultoi si një prej lojtarëve të huaj më të mirë që kanë luajtur në futbollin shqiptar, mahniti stafin teknik, tifozët dhe mediat britanike.

Tashmë të gjithë besojnë se me Ekuban, Leedsi ka një skuadër më të fort se vitin e kaluar, ndërsa sulmuesi me një të kaluar edhe te Chievo në Serinë A vlerësohet si një alternativë mjaft e mirë për sulmin.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....