Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“El Clasico” e lë me pasoja, mesfushori i Barcelonës nuk grumbullohet në kombëtare

Frenkie de Jong u bashkohet lojtarëve të tjerë të dëmtuar të Barcelonës si Pedri dhe Ronald Araujo dhe nuk do t’i bashkohet përfaqësueses holandeze për ndeshjet e ardhshme me Francën (të premten, jashtë) dhe Gjibraltarin (të hënën, në shtëpi), sfida kualifikuese për Kampionatin e ardhshëm Evropian.

Mesfushori holandez e përfundoi “El Clasicon” shumë i lodhur ndaj Realit të Madridit. Testet e bëra sot kanë konfirmuar se ai ka nevojë për dy javë pushim për shkak të problemeve muskulare.

Lexo edhe:

Edhe Steven Bergwijn është jashtë skuadrës. Sulmuesi i Ajaxit u lëndua në një tjetër klasike, atë të kampionatit holandez kundër Feyenoordit (2-3). Donyell Malen (Borussia Dortmund), i cili nuk ishte në listën kryesore, pritet të ftohet në vend të Bergwijn, ndërsa për të zënë vendin e Frenkie de Jong do të merret Joey Veerman (PSV).

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...