Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

El Clasico për Superkupën e Spanjës, Real Madrid dhe Barcelona sfidohen në Arabi

Pasi kaluan me sukses dy sfidat gjysmëfinale të Superkupës (edhe pse vuajtën shumë), Real Madrid dhe Barcelona kompletuan skenarin perfekt teksa në finalen e madhe do të përballen për të shkruar një tjetër faqe në librin e historive të El Clasico.

Madrilenët do të kërkojnë që të barazojnë Barcelonën sa i takon trofeve në këtë kompeticion duke qenë se për momentin katalanasit e kanë fituar 13 herë Superkupën, ndërsa Los Blancos 12 herë.

Mbretërorit vijnë të karikuar edhe nga përballja e fundit El Clasico në kampionat të cilën e fituan me rezultatin 3-1, ndërsa tashmë të besuarve të trajnerit Xavi Hernandez iu duhet t’i rikthejnë reston rivalëve të përjetshëm. Kujtojmë se supersfidën e El Clasico mund ta ndiqni live në SuperSport 2 duke nisur nga ora 20:00.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...