Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Elche “surprizon” Atletico Madrid dhe i jep një “dorë” Barçës drejt titullit kampion

Sfida e raundit të 34-ët të La Liga mes Elches dhe Atletico Madrid rezultoi shumë e luftuar.

Pjesa e parë foli më shumë për vendasit, me Fidel që gjeti rrjetën në minutën e 41-të dhe kaloi ekipin e tij në avantazh, duke e mbyllur këtë fraksion me rezultatin 1-0.

Lexo edhe: 

Në fraksionin e dytë skuadra e Simeones u tregua më e fortë dhe më kërkuese, megjithatë nuk ia doli që të gjente golin, me takimin që u mbyll me vetëm një gol.

Pas kësaj disfate skuadra madrilene ia bën më të lehtë punën Barcelonës për të festuar sa më shpejt titullin kampion.

Ndërkohë, pas javës së 34-ët Elche qëndron në vend të fundit me 19 pikë, teksa Atletico Madrid në vend të tretë me 69 pikë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...