Connect with us

Hi, what are you looking for?

Moshat Kuqezi

Eliminatore zhgënjyese, 19-vjeçarët e Bulkut humbin edhe ndeshjen e tretë

Eliminatore zhgënjyese, 19-vjeçarët e Bulkut humbin edhe ndeshjen e tretë
Eliminatore zhgënjyese, 19-vjeçarët e Bulkut humbin edhe ndeshjen e tretë

Shqipëria U19 e drejtuar nga Ervin Bulku ka dështuar totalisht në fazën e parë eliminatore të Europianit të kësaj grupmoshe. Kuqezinjtë humbën të tre përballjet e grupit, duke mos arritur të marrin asnjë pikë, ndonëse patën favorin që t’i zhvillonin të tre takimet në stadiumin “Elbasan Arena”.

Pas humbjes 3-1 ndaj Irlandës dhe 2-0 ndaj Belgjikës, djemtë e Bulkut u mposhtën edhe në sfidën e fundit ndaj Sllovenisë me rezultatin minimal 1-0.

Lexoni edhe:

Vendosi fatin e takimit Macak, që u aktivizua në fillim të pjesës së dytë dhe shënoi në prekjen e parë të topit, teksa suksesi minimal 1-0 u mjaftoi sllovenëve që të mbyllin eliminatoret në vendin e dytë me 5 pikë, një më shumë se Irlanda.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...