Connect with us

Hi, what are you looking for?

Moshat Kuqezi

Eliminatoret e Europianit, Bushi zbulon listën e kuqezinjve

Shqipëria U21 do të rikthehet në fushë në muajin mars për të zhvilluar dy ndeshjet e radhës eliminatore të Europianit të kësaj grupmoshe.

Shpresat e drejtuara nga Alban Bushi do të përballen me Finlandën dhe Zvicrën, përkatësisht më 22 dhe 26 mars, në stadiumin “Air Albania”, teksa trajneri ka publikuar edhe listën e futbollistëve që do të grumbullojë për këto dy takime.

Shpresat kuqezi mbajnë aktualisht vendin e tretë në renditje dhe janë plotësisht në garë për t’u kualifikuar në Europianin U21, ndaj për këtë arsye ndeshjet e marsit marrin një rëndësi edhe më të madhe.

 

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....