Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Eliminimi i Italisë nga Botërori, Jorginho: Do më rëndojë gjithë jetën

Mesfushori i Chelsea-t, Jorginho dhe Italia paguan çmimin për dy gabimet e bëra në ndeshjen ndaj Zvicrës. Pas eliminimit nga Maqedonia e Veriut në kualifikueset e Botërorit Katar 2022, lojtari theksoi se penalltia e humbur ndaj Zvicrës ka për ta ndjekur gjatë gjithë jetës.

Kampionët e Euro 2020 u mundën në Palermo, duke humbur mundësinë e pjesëmarrjes në fazën finale të Kupës së Botës për të dytën herë radhazi.

Duke folur pas këtij takimi, lojtari i Chelsea-t theksoi se ende mërzitet kur kujton dy gabimet e bëra ndaj Zvicrës, që i kushtuan Italisë dy fitore nga të cilat do të kishte marrë kryesimin e Grupit C dhe si rezultat edhe biletën direkte për në Katar.

“Më dhemb kur e mendoj, sepse ende mendoj për atë penallti dhe do më ndjekë gjatë gjithë jetës sime. Të kesh dy mundësi dhe të mos jesh i aftë të ndihmosh skuadrën tënde dhe vendin tënd është diçka që do më rëndojë gjithmonë. Njerëzit thonë se duhet të ngremë kokën dhe të ecim përpara, por është e vështirë. Është e vështirë të shpjegosh se çfarë ndodhi”-tha mesfushori, ndërsa foli për “Rai Sport”.

Italia u bë të enjten kombëtarja e parë kampione në fuqi e Europës që eliminohet nga Kupa e Botës në këtë raund që nga koha e Greqisë në vitin 2006.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...