Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Eliminimi i kombëtares së tij, Ronaldo zbulon për kë skuadër bën tifo tashmë në Botëror

Luis Nazario da Lima, i njohur si Ronaldo fenomeni, ka zbuluar se dëshiron që Kupën e Botës, Katar 2022, pas eliminimit të Brazilit, ta fitojë Maroku.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, ai theksoi se nuk dëshiron kurrsesi që këtë trofe ta marrë Argjentina.

“Argjentina nuk luan futboll të madh, do të isha hipokrit nëse do të thoja se jam i lumtur me suksesin e tyre përfundimtar duke pasur parasysh rivalitetin me Brazilin. Maroku fiton, është fantastike si sulmon, si mbrohet, si është i bashkuar. Favoritet është Franca, kështu mendova në fillim edhe sikur të kishte ecur Brazili.”-deklaroi ai.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...