Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Eliminimi i Zvicrës, Yakin: Ndaj Portugalisë nuk ishim mirë, por jam krenar për rrugëtimin në Katar 2022

Murat Yakin komentoi eliminimin e Zvicrës në fazën e 1/8-ave të Kupës së Botës Katar 2022, pas humbjes 6-1 ndaj Portugalisë.

Tekniku theksoi se nëse në këtë përballje ekipi nuk dha maksimumin, rrugëtimin në Katar 2022, sipas tij e ka shumë të bukur.

“Portugalia ishte më e mirë, ne nuk u shfaqëm në fushë. Ishim gjithmonë vonë dhe nuk ishim kurrë gati për të bërë atë që duhej. Unë jam ende krenar për udhëtimin që kemi. Grupi ynë ishte i nivelit të lartë dhe djemtë bënë gjëra të mëdha në këtë Botëror”-tha ai.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...