Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Eliminimi në grupe, dy herë kampionët e botës mendojnë shkarkimin e trajnerit

Aventura e Diego Alonso-s mund të përfundojë shumë shpejt te Uruguai.

47-vjeçari mori drejtimin e skuadrës në dhjetor 2021 dhe numëron 11 ndeshje, 7 fitore, 2 barazime dhe 2 humbje.

Eliminimi në fazën e grupeve nuk ka lënë shije të mirë dhe Federata Uruguiane e Futbollit po mendon shkarkimin e trajnerit.

Në orët e fundit po qarkullon lajmi se, Marcelo Bielsa është “një hap” larg zyrtarizimit te dy herë kampionët e botës.

Argjentinasi është i papunë nga shkurti i këtij viti, kohë kur mbylli bashkëpunimin me Leeds United në Premier League.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...