Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Eliminimi në Katar, Enrique flet me bindje për të ardhmen

Luis Enrique pak kohë më parë e cilësoi veten si trajneri më i mirë në botë, por tani në horizont është lamtumira.

Trajneri spanjoll u shfaq i zhgënjyer pas eliminimit në 1/16-at përballë Marokut dhe tani e ardhmja e tij është e paqartë.

“Tani nuk është momenti për verdikte. Sigurisht, do të ulemi dhe do të bisedojmë për të ardhmen. Unë jam përgjegjësi për këtë Botëror” – tha Luis Enrique pas sfidës me Marokun.

52-vjeçari drejton përfaqësuesen spanjolle nga 19 nëntori i vitit 2019 dhe numëron 39 ndeshje.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...