Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Eliminimi nga Champions nga Benfica lë pasoja te Club Brugge, shkarkohet trajneri

Club Brugge ka njoftuar shkarkimin e Scott Parker këtë të mërkurë, një ditë pas eliminimit nga Champions League.

Aventura e anglezit zgjati vetëm 12 ndeshje dhe klubi mbylli bashkëpunimin pas disfatës së thellë në Lisbonë përballë Benfica-s me rezultatin 5-1 në “estadio da Luz”, në raundin e 1/8-ave.

Lexo edhe:

Parker mori drejtimin e skuadrës belge më 31 dhjetor 2022 dhe koleksionoi vetëm 2 fitore, 6 barazime dhe 4 humbje dhe tani ish-trajneri i Fulham dhe Bournemouth është zyrtarisht i “papunë”.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...