Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Eliminimi nga Katar 2022, Havertz: Vetë e kemi fajin, s’duhej ta pësonim ndaj Japonisë

Për Kai Havertz dygolëshi kundër Kosta Rika-s ishte më i hidhuri i karrierës së tij.

Duke folur për mediet pas fitores 2-4 ndaj Kosta Rika-s, por njëkohësisht përtej triumfit të kësaj të enjtje, pas eliminimit në fazën e grupeve të Kupës së Botës, Katar 2022, Havertz u shpreh se janë fajtorë për këtë fund.

“Ne duhet të fajësojmë vetëm veten që pësuam dy gola në 15 minuta kundër Japonisë”, tha sulmuesi i Chelsea-t.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...