Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Eliminohet numri një i botës, Medvedev kalon në gjysmëfinalet e Wimbledon

Jannik Sinner eliminohet në çerekfinalet e Wimbledon, pasi u mposht me rezultatin 3-2 nga Daniil Medvedev.

Setet u mbyllën me rezultatet 6-7, 6-4, 7-6, 2-6, 6-3, me ndeshjen që përfundoi pas 3 orë e 54 minuta lojë.

Sinner e nisi mirë këtë përballje, duke fituar setin e parë, megjithatë Medvedev u kundërpërgjigj me triumfin në dy sete radhazi, në të katërtin ishte sërish italiani ai i cili fitoi, duke bërë që gjithçka të vendosej në setin e fundit, me rusin që kaloi në fazën gjysmë finale të Wimbledon.

Lexo edhe:

Pas këtij triumfi, Medvedev shkon në gjysmëfinale, ku do të presë fituesin e ndeshjes Paul-Alcaraz.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...