FA Cup

Eliminohet Tottenham, Higuain debuton pa gol me Chelsea-in!

Kualifikohet Chelsea por eliminohet Tottenham Hotspur. 2 ndeshjet e raundit të 1/16-ave të FA Cup të zhvilluara këtë të dielë prodhuan një tjetër rezultat surprizë. Crystal Palace mposhti 2-0 Tottenhamin duke e eliminuar nga FA Cup, diçka e pritshme në fakt duke parë formacionin që kishte hedhur në fushë Mauricio Pochettino. Për shkak edhe të mungesave trajneri argjentinas kishte aktivizuar një formacion të pëbërë nga shumë djem të rinj duke lënë jashtë edhe emra të tillë si Eriksen, Sissoko apo Lamela. Dy gola në pjesën e parë të Palace dhe një penallti e humbur nga Trippier vendosën fatet e kësaj sfide me Tottenhamin që mori një tjetër goditje pas eliminimit nga Carabao Cup, me skuadrën e Pochettinos që me shumë mundësi do të mbyllë një tjetër sezon pa trofe. Nuk ishte shumë pozitiv debutimi i Gonzalo Higuain me Chelsea-in. Blutë e Londrës avancuan më tej në FA Cup falë fitores 3-0 ndaj Sheffield Wednesday, por sulmuesi argjentinas edhe pse u aktivizua titullar nuk arriti të gjente rrugën e rrjetës. Willian me një dygolësh dhe talenti Hudson-Odoi ishin autorët e golave për skuadrën e Sarrit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency