FA Cup

Eliminoi Leicester City-n, Chelsea në gjysmëfinale

Chelsea u kualifikua në gjysmëfinale të FA Cup, pasi kaloi me shumë vështirësi në kohën shtesë Leicester City-n me rezultatin 1-2. Në përballjen që u zhvillua në “King Power Stadium” blutë e Londrës kaluan në epërsi në minutën e 42-të, pas një kundërsulmi të shpejtë të Willian, që nxori përballë portierit Moratan për golin e 0-1.

Pas shumë përpjekjesh Leicesteri arriti të barazonte në minutën e 76-të me Vardin, pas një rrëmuje në zonën e Chelsea-t. 90 minutat plus shtesa u mbyllën pa një fitues, ndaj për të përcaktuar skuadrën që do të vijonte më tej u luajtën edhe dy pjesë me nga 15 minuta.

Në minutën e 105-të ishte Pedro që përfitoi nga vendosja e gabuar e mbrojtjes dhe dalja e pastudiuar mirë e portierit, duke shënuar golin e kualifikimit.

Avancoi më tej edhe Southamptoni, që mposhti 0-2 Wiganin me gola të Hojbjerg dhe Cedric në pjesën e dytë, ndërsa italiani Gabiadini humbi një 11-metërsh. Dy skuadrat e tjera të kualifikuara janë Manchester United dhe Tottenham. Çiftet gjysmëfinaliste të FA Cup janë:

Chelsea – Southampton

Manchester United – Tottenham

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency