Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Eliminon Udinesen, Monza siguron raundin e 1/8-ave të Kupës së Italisë/ Kualifikohen edhe Spezia e Parma

Monza vijon të surprizojë, ndërsa ka fituar në transfertë me rezultatin 2-3 ndaj Udineses, duke kaluar në raundin e 1/8-ave të Kupës së Italisë, ekskluzivitet i “SuperSport”.

Miqtë gjetën të parë rrugën drejt rrjetës, duke realizuar me Valoti në minutën e 45’, teksa në minutën e 70’ për Monzën realizoi Molina, më pas Petagna shënoi golin e tretë për miqtë.

Ndërsa për Udinesen shënoi dygolësh Perez në minutën e 49’ dhe në minutën e 68’.

Spezia siguroi fazën e radhës së Kupës së Italisë pas fitores 3-1 ndaj Brescia-s. Për vendasit realizuan Strelec në minutën e 20’ dhe 86’ si dhe Verde në minutën e 55’.

Teksa për miqtë rrugën drejt rrjetës e gjeti vetëm Moreo, edhe ai mundi të shënonte vetëm në minutën e 90+3’.

Parma fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Bari, duke siguruar raundin e 1/8-ave të Kupës së Italisë. Goli i vetëm i kësaj sfide u realizua në minutën e 29’ nga Benedyczak.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...