Connect with us

Hi, what are you looking for?

Atletikë

Elina Xhengo, kampionia shqiptare e Greqisë, pretendente në Evropian

Elina Xhengo është kurorëzuar kampione evropiane në hedhjen e shtizës për femra vitin e kaluar në Mynih, në kategorinë U-20 dhe në Talin në vitin 2021 dhe tani po kërkon një tjetër medalje të artë në Europianin U-23, në Espoo të Finlandës.

Lexo edhe:

Atletja 21-vjeçare me origjinë shqiptare (nga Korça) e nis fushatën e saj në Europianin U-23.

Xhengo merr pjesë në grupin e parë kualifikues (12:10 me orën greke) dhe me rekordin e këtij viti 63.65 m ajo ka performancën më të mirë nga 19 garueset. Kufiri i kualifikimit për finalen e së dielës është 56.50 m.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...