Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Elmas paralajmëron Italinë: E njoh Spallettin, na duhet një Maqedoni perfekte për rezultat pozitiv

Elmas lavdëron trajnerin e ri
Elmas lavdëron trajnerin e ri

Maqedonia e Veriut pret sot Italinë për ndeshjet kualifikuese të EURO 2024.

Duke folur për mediet në prag të këtij takimi, një prej yjeve të vendasve, që prej vitesh është pjesë e Napolit, Eljif Elmas, ka “paralajmëruar’ se e njeh mirë Spallettin, ish-trajnerin e tij që tashmë ka marrë drejtimin e Italisë.

Lexoni edhe: 

“Unë e njoh mjaft mirë Spallettin. Pres që ata të luajnë një lojë me shumë posedim të topit. Një ndeshje në të cilën Italia do të dominojë. Do të shohim nëse do të funksionojë për ta. Megjithatë, ne jemi profesionistë dhe nuk do të ketë asnjë sentimentalizëm. Natyrisht që do të dalim në fushë për të bërë atë që na kërkon trajneri. Italia do të dalë në fushë për të fituar, ne duhet të luajmë në mënyrë perfekte nëse duam të marrim një rezultat pozitiv”-deklaroi Elmas.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...