Kategoria Superiore

Emër surprizë për stolin e Partizanit, të kuqtë zgjedhin një italian!

U fol për Ilir Dajën, Zdenek Zeman dhe Adolfo Sormanin madje u tha se ky i fundit ishte shumë pranë rikthimit te Partizanit, por drejtuesit e klubit të kuq i kanë surprizuar të gjithë me një emër të panjohur nga publiku por që ka drejtuar shumë skuadra në Itali. Sipas gazetarit të mirënjohur italian Alfredo Pedulla do të jetë Franco Lerda trajneri i ri i të kuqëve madje tekniku 51-vjeçar ka mbrritur në Tiranë për të hedhur firmën në kontratë dhe do të zyrtarizohet në orët e ardhshme. Ashtu siç edhe pritej Olsi Rama ka zgjedhur një italian për stolin e Partizanit.

Megjithatë emërimi i Lerdës gjithmonë nëse firmos mund të konsiderohet një bast për Partizanin pasi bëhet fjalë për një trajner që në 4 vitet e fundit ka patur vetëm 2 eksperienca të shkurtra te Vicenza dhe gjatë gjithë karrierës së tij ka drejtuar kryesisht klube të Serie B dhe Serie C. Lerda i cili në karrierën e tij si futbollist ka luajtur me skuadra si Torino, Brescia e Napoli, në pjesën më të madhe të skuadrave që ka drejtuar është shkarkuar nga puna, madje Torino dhe Lecce e kanë shkarkuar nga 2 herë, një ogur jo shumë mirë ky për Partizanin. Të Kuqtë mund të konsiderohen si një hap i madh në karrierën e Lerdas duke patur parasysh që do të drejtojë një skuadër që merr pjesë në kualifikueset e Champions League. Te Partizani nuk mund të prisnin më dhe për pasuesin e Skënder Gegës, të gjitha rrugët të çojnë te Franco Lerda. Nëse zyrtarizohet Lerda do të jetë trajneri i 4-t italian i Partizanit në këto vitet e fundit pas Agostinellit, Sormanit dhe Iulianos.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency