Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Emergjencë në sulm/ Milani pa Giroud-Leao, dy opsione për Piolin

Emergjencë në sulm për Milanin. Kuqezinjtë nuk do të kenë të gatshëm dyshen Leao-Girour për takimin ndaj Fiorentinës në “San Siro”. Duel i programuar për datën 25 nëntor.

Portugezi u dëmtua në Lecce dhe te kuqezinjtë shpresojnë ta kenë të gatshëm Leaon për “finalen” kundër Dortmundit në Champions (28 nëntor). Ndërkohë që Giroud do të mungojë ndaj Fiorentinës për shkak të kartonit të kuq në “Via del Mare”.

Lexo edhe: 

Në kushte të tilla, dy janë opsionet për Stefano Piolin. Trajneri mund të aktivizojë treshen ofensivë Chukwueze-Okafor-Pulisic, si në fitoren 1-3 të 27 shtatorit ndaj Cagliarit.

Ose me Luka Jovic në qendër të sulmit në vend të Okafor, Pulisic majtas dhe Chukwueze djathtas. Ky do të ishte shansi i fundit për sulmuesin serb, i cili deri tani nuk ka treguar asgjë.

Përveçse asnjë gol i shënuar, Jovic nuk ia ka dalë të godasë asnjëherë portën kundërshtare gjatë 223 minutave të luajtura me Milanin!

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...