Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Emergjencë te Newcastle, portieri i dytë në dyshim për Milanin

Sikur të mos mjaftonin dëmtimet e shumta, Newcastle ka humbur edhe shërbimet e Martin Dubravkës. Skuadra angleze sfidon Milanin sonte në mbrëmje në “St. James Park”.

Në një përballje ku fitorja nuk mjafton për asnjërin ekip, pasi për t’u kualifikuar duelet me eliminim direkt në Champions League duhet të shpresojnë që Dortmundi të frenojë PSG-në.

Pasi humbën shërbimet e titullarit Nick Pope (dëmtim në shpatull), bardhezinjve anglezë mund t’u mungojë edhe portieri tjetër: Martin Dubravka.

Lexo edhe:

Portieri i kombëtares së Sllovakisë, është me grip dhe është në dyshim për duelin ndaj kuqezinjve të Stefano Piolit.

Trajneri Eddie Howe shpreson që 34-vjeçari të rikuperohet në momentet e fundit. Nëse jo, atëherë mes shtyllave do të rreshtohet Loris Karius. Portieri i tretë i Newcastle.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...