Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Emery largohet nga PSG në fund të sezonit, pritet Jardim

Mediat franceze e bëjnë fakt të kryer largimin e Unai Emery nga drejtimi i Paris Saint Germain, në fund të sezonit. Trajnerit spanjoll i përfundon kontrata në qershor të vitit të ardhshëm dhe drejtuesit e klubit francez nuk kanë ndërmend t’ia rinovojnë, pavarësisht rezultateve që do të mund të arrijë.

Në kryeqytetin francez preferohet trajneri aktual i Monakos, Leonardo Jardim, i cili pritet të marrë drejtimin e PSG-së, në sezonin e ardhshëm. Rezultatet e mira të teknikut portugez, në krye të klubit të Principatës, i kanë bindur drejtuesit e PSG-së, t’i besojnë pikërisht Jardim drejtimin e yjeve të ekipit.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...