Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Emery tek Aston Villa, Villarreali i besohet ish-it të Barcelonës?

Pasi njoftimit se Unay Emeri është larguar nga Villarreali, pasi do të marrë drejtimin e Aston Villës në Premier Legaue, drejtuesit e “Nëndetëses së Verdhë” nisën punën për të gjetur një zëvendësues sa më shpejt të jetë e mundur. Mes shumë kandidatëve, ai që tashmë konsiderohet favorit është Quique Setien, ish-i i Barceloës, që ka mbetur pa punë që kur u larguar nga “blaugranat”.

Edhe gazetari italian i specializuar për lëvizjet e merkatos, Fabrizio Romano, ka njoftuar se Setien është shumë pranë zyrtarizimit si trajneri i Villarrealit, madje ai është kontaktuar nga vetë presidenti Roig. Bisedimet janë të avancuara dhe zyrtarizimi i tij mund të jetë çështje orësh.

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...