Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Emiljano Çela: Arbitrit i doli loja jashtë kontrollit, i pajustifikueshëm reagimi im

Emijano Çela, pavarësisht tensionit që shfaqi në fundin e sfidës, teksa u ndëshkua me karton të kuq, në intervistën në “Gol pas Goli” reflektoi qetësi dhe përulësi, duke këmbëngulur se objektivi i Kastriotiti mbetet vetëm mbijetesa.

“Ishte një nga ndeshjet më të vështira që kam përjetuar në karrierën time si trajner. Na doli nga duart manaxhimi  i lojës, i doli edhe arbitrit. Ishte një gol i anuluar, që na prishi lojën. Nuk na linte të ishim agresivë dhe të shpejtë, gjatë gjithë kohës na ngadalësonte. Kemi mundur një Kukës në ditën më të mirë. Jam i lumtur që si ekip jemi mësuar të vuajmë dhe ta marrim pikë edhe në një ditë jo fort të mirë.

Objektivi mbetet mbijetesa: “Jam shumë i sinqertë që them se objektivi është të arrijmë sa më parë të jetë e mundur mbijetesën. Nuk synojmë të arrijmë më lart.”

Zënka me Arbitrin: Ishte një fazë loje shumë e rëndësishme në minutat e fundit, doza emocionale është maksimale dhe nuk e kontrollova dot veten. U ngarkova gjatë gjithë kohës dhe ai moment i fundit që dha një faull të lehtë në një zonë shumë të rrezikshme…, reagimi im është i pajustifikueshëm, sinqerisht.

Pikët për mbijetesën: “Është në varësi të kundërshtarëve. Edhe Egnatia, rivali më i forte yni ka pasur një ecuri shumë të mirë, pavarësisht rezultatit të sotëm. E respektoj, jemi të sigurt që edhe ne, edhe Egnatia, si ekipe të vogla, çdo gjë e kemi marrë me mund.”

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...