Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Emini e çon Kukësin në FIFA

Izair Emini-Kukësi, një telenovelë që shkon deri në FIFA. Pas largimit të sulmuësit nga skuadra kampione gjatë kësaj vere, Kukësi prentendon se lojtari duhet të rikthehet pasi ka ende një kontratë që e lidh me klubin. Aktualisht Emini pretendon se kontrata e tij me Kukësin është e përfunduar, por verilindorët në krahun tjetër këmbngulin se futbollisti ka ende një marrëveshje me ta, pasi kontrata sipas një klauzole rinovohej automatikisht dhe pse në muajin qershor futbollisti përpara ndeshjeve të Champions League jepej si i larguar i sigurtë nga kampionët e Shqipërisë.

Gjatë ditëve të fundit, 31-vjeçari nga Tetova është stërvitur me Shkëndijën ku synon të vazhdojë edhe karrierën por letrat e tij nuk kanë mbërritur ende dhe tashmë çështja është në zyrtat e FIFA-s. Vetë lojtari konfirmon se e ka çuar çështjen në institucionin më të lartë të futbollit botëror për të marrë një përgjigje përfundimtare. Ai thekson gjithashtu se ky është një moment delikat në karrierën e tij, por tashmë duhet të presë një përgjigje përfundimtare nga FIFA për të marrë më pas një vendim.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...