Futboll

Emir Sahiti rikthehet me shkëlqim te Hajduk Split!

Emir Sahiti zhvilloi një sezon të jashtëzakonshëm në Kroaci me fanellën e Sibenikut. 22 vjecari jo vetëm që gjeti vahzdimësi por ishte lojtari më i mirë i skuadrës dhe me performancat e tij të pasuruara edhe me 7 gola bëri që të shpallej me të drejtë lojtari i ri më i mirë i ligës kroate dhe futbollisti më i mirë i skuadrës, teksa Sibeniku e mbylli në vendin e 6-të dhe për herë të parë në histori fitoi në transfertë ndaj Dinamos së Zagrebit. Pas përfundimit të sezonit Hajduku i Splitit që zotëronte dhe kartonin e riktheu menjëherë në skuadër, kësaj rradhe me synimin për t’i dhënë një rol të rëndësishëm dhe duket se në javët e para Sahiti po ja shpërblen në maksimum besimin.

Trajneri suedez Gusstafson e ka në planet e tij dhe shqiptari ka shfaqur një fromë të admirueshme. Në ndeshjen e javës së parë të kampionatit ndaj Lokomotivës dhuroi një asist teksa mediat në Kroaci e kanë vlerësuar me notën 8.1, duke qenë lojtari më i mirë i ekipit të vetë. Karriera e ish lojtarit të përfaqëseuses shqiptare të 21 vjeçarëve po vjen në rritje dhe nëse vijon me këto performanca atëherë e ardhmja mund të jetë pse jo në ligat kryesore europiane, teksa edhe thirrja e Edy Rejës duket se është vetëm çështje kohe.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency