Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Emisioni “Analizë Kuqezi”, publikohen statiskat e sezonit për Qazim Laçin

Në emisionin “Analizë Kuqezi” në SuperSport, u publikuan statistikat e këtij sezoni për Qazim Laçin, mesfushorin e kombëtares që aktivizohet në Çeki me Spartën e Pragës. Laçi në këtë sezon ia ka dalë të asistojë në gjashtë raste ndërsa ka shënuar edhe tre gola, ndërsa një tjetër fakt interesant është edhe se shqiptari ka një saktësi prej 85% në pasime.

Lexo edhe:

Ndër të tjera, Laçi ia ka dalë të fitojë 48% të dueleve ndërsa ia del të rikuperojë edhe 9.55 topa për ndeshje.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...