Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Emisioni “Analizë Kuqezi”, publikohen statistikat e sezonit për Mirlind Dakun

Në emisionin “Analizë Kuqezi” në SuperSport u publikuan statistikat për Mirlind Dakun, sulmuesin e kombëtares që aktivizohet në Rusi me fanellën e Rubin Kazan. Daku, që po kalon së fundmi një formë të shkëlqyer, ka statistika mjaft pozitive me nëntë gola të shënuar ka edhe katër asistë në llogari.

Lexo edhe:

Ndër të tjera, në statistikat e Dakut mund të veçojmë faktin që sulmuesi e godet portën mesatarisht 2.65 herë për ndeshje ndërsa ia del të fitojë 37.9% të dueleve.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...