Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Emisioni “Analizë Kuqezi”, publikohen statistikat e sezonit për Rey Manaj

Rey Manaj është një nga sulmuesit më në formë të kombëtares, teksa në emisionin “Analizë Kuqezi”, u diskutua me detaje rreth performancës së lushnjarit. Nga tabela e publikuar rreth Manajt, bien në sy 22 golat e shënuar nga sulmuesi këtë sezon në Turqi me fanellën e Sivassporit.

Lexo edhe:

Ndërkohë, një tjetër statistikë që bie në sy janë edhe goditjet drejt portës me Manaj që e gjen kuadratin mesatarisht 3.3 herë në ndeshje.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...