Serie B

Empoli dy pikë larg Serisë A, Veseli në stol

Empoli është vetëm dy pikë larg sigurimit matematikisht të rikthimit në Serinë A, kur kanë mbetur edhe 5 javë për t’u zhvilluar deri në fund. Në transfertën e javës së 37, luajtur ndaj Frosinones, skuadra e trajnerit Andreazzoli fitoi me rezultatin 2-4, duke përmbysur dy herë disavantazhin.

Dopietës së Ciano për vendasit iu përgjigjën Krunic, Di Lorenzo, Caputo dhe Lollo, që i dhanë 3 pikët skuadrës së Empolit. Aktualisht Empoli kryeson Serinë B me 76 pikë, i ndjekur nga Parma dhe Palermo me nga 63 pikë. Vlen të përmendet se për Empolin aktivizohet edhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Frederik Veseli, që sot e pa ndeshjen nga stoli.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency