Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Empoli eliminohet nga Kupa e Italisë, Cittadella kalon në raundin e 1/16-ave  

Empoli eliminohet nga Kupa e Italisë, ndërsa u mund në takimin e raundit të 1/32-ave nga Cittadella në stadiumin “Carlo Castellani”.

Ndeshja ishte shumë e luftuar nga të dyja anët, me Empolin që nisi mirë sfidën dhe mori avantazhin në minutën e 8’ me Caputo-n, si dhe e mbylli fraksionin e parë në avantazh.

Lexo edhe:

Megjithatë pjesa e dytë “foli” ndryshe. Cittadella mori situatën nën kontroll dhe mori barazimin me Amatucci-n në minutën e 61’, teksa në minutën e 80’ Magrassi realizoi goli e dytë për miqtë, duke u dhuruar fitoren.

Fitorja e Cittadellas mund të kishte qenë edhe më e thellë nëse Cassano nuk do të kishte humbur penalltinë në minutën e 90+1.

Në fund gjithçka mbyllet me rezultatin 1-2, me Empolin që eliminohet dhe Cittadellan që kalon në fazën e 1/16-ave të Kupës së Italisë.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...