Itali

Empoli gjen zëvendësuesin e Asllanit te Cagliari, ja cili është ai

Pas largimit të Kristjan Asllanit në drejtim të Interit, Empoli nisi punën për të gjetur zëvendësuesin e mesfushorit të kombëtares shqiptare.

Razvan Marin është emri, që sipas medieve italiane do të marrë vendin e mesfushorit shqiptar te Empoli.

Lojtari ka kontratë deri në 2024-ën me Cagliarin, megjithatë mediet italiane e kanë bërë fakt transferimin e tij te Empoli. Madje theksohet se marrëveshja mes palëve është arritur dhe 26-vjeçari pritet të kalojë te ish-skuadra e Asllanit për 8 milionë euro.

Në sezonin që u mbyll mesfushori luajti në 36 ndeshje me Cagliarin dhe në to dha 6 asist.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency