Serie A

Empoli “ndez” shpresat për mbijetesë, Fiorentina rrezikon rënien

Kur ka mbetur dhe një javë nga fundi nga fundi e kampionatit, Empoli e sheh vetën një hap larg mbijetesës, e gjithë kjo pas suksesit që arritën ndaj Torinos në shifra 4-1.

Tre pikë shumë të rëndësishme për klubin toskan, teksa për ta kjo ishte dhe fitorja e tretë radhazi. Pjesa e parë parë pa deri diku Torinon më kërkues, por gjithsesi pavarësisht këtij fakti, goli erdhi nga vendasit. Në minutën e 27′ Aquah kalon të tijtë në avantazh. Përpjekjet e miqve për të rikthyer ekuilibrat nuk rezultuan efikase.

Pjesa e dytë, nisi jo mirë për vendasit me Falque që shënoi për Torinon dhe barazoi shifrat. Sidoqoftë nuk u step aspak Empoli, pasi mundi të gjente forcat për të kaluar sërish në avantazh. Brigi në minutën e 65-të i dha epërsinë toskanve, ndërsa për të vendosur qetësinë u kujdes Di Lorenzo që shënoi golin e tretë për vendasit dhe Caputo që vulosi suksesin.

Kjo ishte dhe humbja e parë për Torinon pas 5 javësh, disfatë që ia komplikon edhe zonën europiane, ndërsa Empoli takimin e fundit do ta ketë ndaj Interit, aty ku do të varet edhe fati i kësaj skuadre.

Në takimin tjetër Parma mposhti Fiorentinën me rezultatin 1-0, falë autogolit të Gerson në minutën e 80′. Suksesi i parë për Parmën pas 5 javësh dhe humbja e 5-të radhazi për klubin vjollcë, të cilët tashmë rrezikojnë edhe ata të bien një kategori më poshtë.

Pa fitues dhe pa gola u mbyll ndeshja mes Chievos dhe Sampdorias. Vendasit e mbyllën takimin me 10 lojtarë pasi Barba u ndëshkua me karton të kuq, teksa klubi veronez i dha lamtumirën dhe kapitenit legjendar Sergio Pelisier, i cili mbylli karrierën e tij si futbollist.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency