Serie B

Empoli nis festën, siguron rikthimin në Serinë A

Parma humbi një mundësi të mirë për të përfituar nga humbja e Palermos dhe për t’u shkëputur në vendin e dytë, pozicion që të ngjit direkt në Serinë A. Emilianët u mposhtën me rezultatin minimal 1-0 nga Pro Vercelli, skuadër e vendit të fundit të renditjes, por që është ende në garë për të qëndruar në B.

Edhe Empoli nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Novarës në shtëpi, por që i mjaftoi për të siguruar matematikisht rikthimin në ligën e më të fortëve, vetëm një sezon pasi u largua. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Frederik Veseli ishte titullar në takimin e sotëm, që përfundoi me festë, ndërsa gjatë gjithë sezonit ka qenë një nga pikat më të forta për skuadrën e Empolit.

Edhe Frosinone shpërdoroi një mundësi për të qenë më pranë rikthimit në Serinë A dhe për të shmangur ndeshjet e Play Off-it, teksa u mposht minimalisht 1-0 nga Cesena. Nga ana tjetër, Cittadella mposhti 3-1 Foggian, duke siguruar zonën Play Off dhe duke i prerë shpresat pikërisht kundërshtarit të sotëm, që tani do ta ketë thuajse të pamundur të bëhet pjesë e 8-shes së parë të renditjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency