Serie B

Empoli ‘nxiton’ drejt Serisë A, Vajushi nuk mjafton për Avellinon

Janë luajtur sot dy prej takimeve të prapambetura të Serisë B, ku spikaste sfida mes Avellinos dhe Barit. Për vendasit aktivizohet sulmuesi shkodran, Armando Vajushi, ndërsa për barezët, kapiten është Migjen Basha.

Sfida përfundoi 1-2, ku golit të Vajushit në pjesën e parë, iu përgjigjën Nene dhe Cisse në të dytën, duke përmbysur rezultatin dhe dhënë 3 pikët skuadrës së Bashës.

Sulmuesi shkodran luajti për 62 minuta, ndërsa Basha qëndroi në fushë gjatë gjithë ndeshjes, madje u ndëshkua edhe me një karton të verdhë në minutën e 86’.
Më herët u luajt edhe sfida mes Foggias dhe Empolit, me këta të fundit që fituan pastër 0-3 dhe tashmë janë shumë pranë rikthimit në Serinë A. Mbrojtësi shqiptar i Empolit, Frederik Veseli mungoi për shkak të një dëmtimi, që po e mban jashtë fushave prej rreth një muaji.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency