Serie B

Empoli ruan kryesimin, Palermo 4 gola Carpit për Serinë A, Llullaku-Vajushi në stol

Empolit i mjaftoi një gol i sulmuesit Alfredo Donnarumma për të mposhtur 1-0 Pescarën dhe për ta thelluar në 5 pikë avantazhin ndaj Froninones ndjekëse në Serinë B. Skuadra nga krahina e Lazios ngeci në një barazim pa gola ndaj Ternanës së vendit të fundit dhe tashmë rrezikon të humbasë edhe vendin e 2-të që të siguron ngjitjen direkte në elitën e futbollit pasi Palermo që renditet e treta ka një pikë më pak por edhe një ndeshje më shumë për të luajtur. Në Siçili, Palermo shkatërroi Carpin me rezultatin 4-0 falë 3-golëshit të Coronados dhe finalizimit të La Guminas. Pa Frederic Veselin që vazhdon të jetë i dëmtuar Empoli në transfertën ndaj Pescarës që humbi edhe një 11-metërsh në këtë ndeshje, regjistroi fitoren e 3-t radhazi.  Vijon forma e mirë e Virtus Entellas që triumfoi 1-0 në transfertën ndaj Cremoneses. Asnjë minutë gjithsesi për Azdren Llullakun që e ndoqi të gjithë ndeshjen nga stoli, ndërsa Aliji është i grumbulluar nga kombëtarja kuqezi për sfidën ndaj Norvegjisë. 90 minuta në stol edhe për Armando Vajushin në barazimin 0-0 që regjistroi Avellino përballë Pro Vercellit, ish skuadrës së sulmuesit shkodran.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency