Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Emra të njohur, pa skuadër, merkatoja ofron ende mundësi përforcimi

Merkatoja është mbyllur që prej fillimit të muajit, megjithatë klubet e futbollit në Europë kanë ende mundësi të përforcohen me elementë cilësorë, pasi shumë emra të njohur të futbollit janë ende pa kontratë dhe kanë ende për të dhënë në fushë.

Një ndër ta është padyshim slloveni Josiph Ilicic, i cili është pa kontratë prej verës së kaluar dhe pavarësisht problemeve të sezonit të fundit, ka ende cilësi në këmbët e tij për të treguar në fushën e blertë.

Ende pa kontratë është edhe Ghoulam, i cili ka vetëm 231 vite mbi supe, por u largua nga Napoli këtë verë, ashtu si edhe emra si sulmuesi Simone Zaza, të cilit i përfundoi bashkëpunimi me Torinon dhe është në pritje të një oferte.

Ja lojtarët më interesantë, që janë ende pa kontratë:
Jayson Denayer – 27 vjeç
Josiph Ilicic – 34 vjeç
Faouzi Ghoulam 31 vjeç
Simone Zaza – 31 vjeç
Adem Ljajic – 30 vjeç
Daniel Sturridge – 33 vjeç
Këadëo Asamoah – 33 vjeç
Mateo Musacchio – 32 vjeç
Andrea Poli – 32 vjeç
Jose Mauri – 26 vjeç
Gaston Ramirez – 31 vjeç
Sofiane Feghouli – 32 vjeç
Fabian Delph – 32 vjeç
Danny Drinkëater – 32 vjeç
Santiago Arias – 30 vjeç
Danny Rose – 32 vjeç

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...