Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Emrat/ Aguero dhe pesë lojtarë të tjerë, pjesë e “Hall of Fame” të Premier League

Premier League ka shtuar gjashtë lojtarë të rinj në “Hall of Fame” dhe pjesë e tyre është edhe Sergio Aguero, i cili deri para kalimit te Barcelona, ku edhe mbylli karrierën pas problemeve në zemër, ishte një nga emrat më vendimtar dhe me kontribut të jashtëzakonshëm te Manchester City.

Pesë lojtarët e tjerë që janë bërë pjesë e “Hall of Fame” janë Ian Wright, i cili ka qenë pjesë e rëndësishme e Crystal Palace, Arsenal dhe West Ham. Peter Schmeichel ishi i Manchester United, Aston Villas dhe Manchester Cityt, Paul Scholes i Manchester United, Didier Drogba i Chelsea dhe Vincent Kompany i Manchester Cityt.

Tashmë vetëm 16 futbollistë janë pjesë e “Hall of Fame”, të zgjedhurit e rinj u janë bashkuar Shearer, Henry, Beckham, Bergkamp, Cantona, Gerrard, eane, Lampard, Rooney dhe Vieira.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...