Abissnet Superiore

Emrat/ Kundërshtarët e mundshëm të Tiranës nëse kalon në turin e dytë të Champions League

Tirana ka nisur në Turqi fazën përgatitore për ndeshjet e Champions League, ndërsa në raundin e parë kualifikues do të ketë përballë ekipin e F91 Dudelange.

“Bardheblutë” e kryeqytetit tonë do të ndeshen me ekipin nga Luksemburgu më 5 korrik në orën 19:00 dhe sfida e kthimit më 13 korrik.

Nëse Tirana ia del të fitojë përballë kundërshtarëve nga Luksemburgu, në raundin tjetër do të ketë përballë një prej këtyre skuadrave Olympiacos ose një prej fituesve të çifteve Ludogorets/ Sutjeska, Zrinjski/ Sheriff, Pyunik/ CFR Cluj.

Skuadra që duke shumë të vështira për t’u pasur kundërshtarë, megjithatë gjithmonë nëse “bardheblutë” e Shqipërisë kalojnë F91 Dudelange, gjë që duket me e thjeshtë për t’u thënë sesa për t’u arritur.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency