Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Ende pa u mbyllur, Katar 2022 vendos një rekord në historinë e Botërorëve

Katar 2022 është drejtë fundit, me Kupën e Botës që është futur në ethet e sfidave më vendimtare të kompeticionit.

Deri më tani, janë zhvilluar 60 ndeshje dhe ky Botëror ka shënuar një rekord dhe pse duhen ende edhe 4 ndeshje për tu mbyllur.

Katar 2022 është Botërori me më shumë barazime pa gola, pra 0-0, 8 deri më tani duke lënë pas 4 edicione të ndryshme, Brazil 2014, Afrika Jugut 2010, Gjermani 2006 dhe Spanjë 1982.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...